White Witch
chovatelská stanice
NAŠE KOČKY


NOVINKY:

ÚVODEM...

Naše chovatelská stanice koček byla založena roku 2007.
V průběhu naší chovatelské práce jsme se začali věnovat i felinoterapii.


Naši drazí milovníci zvířat,
dne 19. 12. 2015 opustil tento svět nejkrásnější a nejznámější kocour něvské maškarády, Tolstoj Stella Felicita − Mouc (narozený 10. 5. 2002) . Byl skutečnou ikonou nejen českého chovu tohoto překrásnáho a ušlechtilého plemene. Pro mě osobně to byl vzor božské krásy a lásky, který uměl svým jasným okem prozářit celý kočičí svět. Mouc vždy byl, je a bude nejcharismatičtějším modrookým klenotem, jaký v naší malé zemičce dýchal. Jeho majitelce Evě Iltisové moc děkuji za každou chvilku, kterou jsem mohla s tímto Kocourem strávit. Jeho krása, která se skrývala i v jeho duši, by měla inspirovat každého milovníka koček. I když odešel, v mém srdci zůstane navěky. A vím, že nejsem sama.
"Milý Mouci, moc Ti děkuji za okamžiky, které jsi mi věnoval, za Tvé krásné dcery i vnučky. Děkuji, že jsem Tě uviděla právě v den, kdy jsem se rozhodovala, jaké kočičí plemeno by mohlo naplnit můj svět - bylo to obrovské štěstí. Děkuji Ti, že jsi pomohl vyplnit díru v mojí duši. Nikdy na Tebe nazapomenu."

NAŠE HISTORIE...

únor 2007

Chovnou stanici jsem si chtěla založit již jako dítě, když moje mamka chovala peršanky. Po letech, kdy jsem měla možnost se chovu koček věnovat, jsem hledala plemeno ušité mně na míru. Po dlouhých hodinách na netu jsem otevřela stránku chovné stanice Bella Bohemia. A bylo rozhodnuto.

Na hlavní stránce na mě shlížel Tolstoj Stella Felicita − Mouc. Nádherný kocour Něvské maškarády − Sibiřské kočky. Tímto děkuji jeho majitelce Evě Iltisové za velikou pomoc při zřizování naší stanice White Witch a zejména při pořizování mých pilotních chovných miláčků.

Nej nej je můj kocour Edgar Zefirowi Powiew − Macíček - a kočička Gay − Nifa Nevbell − Míša. Jsou a vždy budou naši nezapomenutelní "První". Když přišly na řadu naše první výstavy, zamilovala jsem si další plemeno, a to Mainskou mývalí kočku. Jsou to další nádherná stvoření s unikátní povahou. Moje první byla Bernardette Brakemon − Bedřich. A i ona je kočka, která se navždy zapsala do našich srdcí. Koupě byla zcela náhodná a tím určitě osudová...


listopad 2012

S politováním musím oznámit, že jsem z velmi závažných rodinných důvodů musela zásadně omezit svůj chov koček. Pro většinu našich kočičích kamarádů jsme museli najít nové domovy a velice děkuji za pomoc, kterou mi někteří z vás nabídli. Především děkuji Evě Hlaváčkové, Evě Iltisové a Evě Melzerové, které se aktivně zapojily do umisťovací akce. Dílo se zdařilo a naše kočičí lásky mají nové, krásné domovy, kde jsou milovány. Z chovu jsme vyřadili tyto kočky: Edgar Zefirowi Powiew, Adelaide Siberian Oak, Daisy von Bogatyr a společně s Ladinou Korolevskaja Sibirski a Bernardette Brakemon byly umístěny jako rodinní mazlíci.

Dále pak děkuji Evě Melzerové, která si vzala chovnou kočku Mirabell Angie Nový Věk, v té době březí. Mirabellka u své nové majitelky porodila šest krásných, zdravých koťátek.

Děkuji i Miluši Koubové, která si vzala chovnou kočičku Devanu White Witch a bude ji mít ve své chovné stanici Silent Wind.

Nesmím opomenout ani Blanku Kubíčkovou, Nikolu Jirsovou a Renatu Balážovou, kterým děkuji za morální podporu.

Bohužel se však našli i tací, kteří se této smutné události pokusili využit. Opravdu platí rčení, že v nouzi poznáš přátele, a já bych ho rozšířila o to, že odhalíš své nepřátele.

Ještě jednou všem moc a moc děkuji, hlavně vám, Evičky. Díky.


duben 2013

Vážení chovatelé a milovníci zvířátek,

ráda bych tímto poděkovala své dceři za to, že náš kočičí svět neskončil v troskách životních útrap. Děkuji jí a naší kočce Gorgoně, která nám všem otevřela oči a zachránila chod naší chovné stanice. Všem našim příznivcům tedy mohu s radostí oznámit, že naše chovatelské plány se budou dále rozvíjet. Jako velkou posilu jsme dovezli bílého sibiřského kocoura Kostěje (Cousteau Snowy Paws, GR) a moje dcera dostala svého miláčka se stříbrným kožíškem Pavíska (Pavarotti Bia Siberia, CZ). Doufám, že se na našich stránkách dozvíte mnoho zajímavých informací.